Adresas

Siuntos ar krovinio duomenys

Pridėti papildomą

Siuntų pakavimas

Prekių ir vertybių pakavimas

 1. Prekės ir vertybės privalo būti supakuotos taip, kad nekeltų pavojaus Vežėjo kurjeriui, tretiesiems asmenims, transporto priemonei ir joje esančioms kitoms pakuotėms, aplinkai.
 2. Pakuotė turi būti tokia, kad joje esantys daiktai būtų apsaugoti nuo sugadinimų juos vartant visas puses, kratant, stumiant, pakuotei nukrentant iš nedidesnio nei 1 metras aukščio, esant – 25-40 laipsnių aplinkos temperatūrai ir jos svyravimams.
 3. Ant pakuotės nereikia klijuoti spec. ženklinimų „Nevartyti“, „Dūžta“ ir kita, nes pervežimo, rūšiavimo, perkrovimo procesuose šiuos ženklus nėra atsižvelgiama.
 4. Pakuotė turi būti tokia, kad nebūtų manoma prieiti prie jos turinio nepažeidus pačios pakuotės (nepraplėšus dėžės ir pan.).
 5. Tampri pakavimo plėvelė, polietileninis maišas, popierinis maišas ar audinys nėra tinkama pakuotė.
 6. Gofruoto kartono, plastikinė, metalinė, medinė dėžė, plastikiniai, metaliniai indai skysčiui yra tinkama pakuotė.
 7. Prekės ar vertybės, kurių masė viršija 30 kg, turi būti supakuotos ant padėklo ar į tokią tarą, kuri leistų krovimo darbams naudoti įprastą mechanizuotą krovimo techniką (elektrokrautuvą ar hidraulinį rankinį keltuvą)
 8. Pakuotės turinio apsaugai naudokite nuo smūgių apsaugančias medžiagas, pvz: putplastį, putos granules, jūros putą. Šios medžiagos neleis turiniui judėti pakuotėje.
 9. Rekomenduojame naudoti pakuotes tvirtomis sienelėmis, kad siuntos transportavimo metu atlaikytų kitų pakuočių svorį.
 10. Visas pakuotes užklijuokite lipnia juosta (jei tai yra reikalinga).
 11. Prastas siuntos supakavimas gali apgadinti šalia esančius daiktus ir siuntas, todėl riebias ar stiprų aromatą skleidžiančias medžiagas įpakuokite į nepralaidų plastikinį maišelį ir tik tuomet dėkite jį į pakuotę ar dėžę.
 12. Dokumentams pakuoti naudokite jiems skirtas pakuotes.
 13. Siųsdami dokumentus, papildomai juos įpakuokite į plastikinį maišelį, kad apsaugotumėte nuo vandens ar kitų skysčių, ir tik tuomet pakuokite į voką.
 14. Siųsdami aštrius daiktus, dovanas, įsitikinkite, kad daiktai tinkamai apsaugoti. Jiems pakuoti ypač tinka kieto kartono dėžės.
 15. Siunčiant trapius ar dūžtančius daiktus, rekomenduojame naudoti kartoninius ar kitokius skirtukus.
 16. Įsitikinkite, kad ant pakuotės nėra nereikalingų užrašų.
 17. Nepamirškite priklijuoti lipduko su siuntėjo ir gavėjo adresais bei kontaktiniais duomenimis.
 18. Esant netinkamam pakavimui Vežėjas neatsako už saugų siuntos transportavimą, nekompensuoja Klientui patirtų nuostolių ir gali pareikšti Klientui pretenziją dėl Vežėjui ar tretiesiems asmenims padarytos žalos.

Tinkama pakuotė yra tokia, kurios nepažeidus neįmanoma pasiekti ir sugadinti jos viduje esančios prekės ar vertybės. Pakuotė taip pat turi saugoti aplinką nuo jos turinio ar pačios pakuotės keliamo pavojaus.

Visos siunčiamos prekės ar vertybės privalo turėti išorinį įpakavimą (gofruoto kartono ar medinę dėžę, popierinį voką, plastikinį voką/maišą, gofruoto kartono tūtą).


Tampri plėvelė, naudojama apsukti vertybę, nėra pakuotė.

Pakavimui keliami reikalavimai:

Dydis

Pakuotės minimalus dydis turi būti toks, kad ant vienos iš jos plokštumų tilptų pakuotės žymė, kurios matmenys 100 mm iš 150 mm. Maksimalus pakuotės (paletės) dydis yra 1200 mm iš 1000 mm ir iš 1700 mm.

Ant per mažo dydžio pakuotės blogai užklijuojama žymė, kurios nenuskaičius neįmanoma pakuotę transportuoti. Per didelė pakuotė netinka transportavimo technikai ir negali būti transportuojama.

Prekės ar vertybės negali kyšoti iš pakuotės ir/ar padėklo, nes kraunant į transporto priemonę išlindusios dalys yra sugadinamos.

Svoris

Maksimalus pakuotės (paletės) svoris negali viršyti 700kg. Sunkesnės paletės turi būti performuojamos į kelias, kad neviršytų šio svorio.

Pakuotė turi būti tokio tvirtumo, kad paėmus už jos kraštų viduje esantis turinys neiškristų. Negalima į pakuotę krauti daugiau svorio nei ji atlaiko.

Standumas

Pakavimui turi būti naudojamos tik naujos, tvirtos gofruoto kartono dėžės, vokai ar plastikiniai maišai. Pakuotė bus kraunama ant kitų pakuočių ir ant jos bus kraunamos kitos pakuotės, todėl jos kraštinės turi būti tvirtos, kad atlaikytų statinį krūvį ir nesubliūkštų.

Paletėje viena ant kitos sukrautos pakuotės turi būti standžios, kad viena kitos nesuspaustų ir nenuvirstų į šoną. Tam turi būti panaudotas privalomas kiekis tamprios plėvelės.

Užpildymas.

Pakuotės tuščios ertmės turi būti užpildytos pakavimo medžiaga (popieriumi, drožlėmis, vata, putplasčiu, oro burbulų plėvele). Jei pakuotės ertmės neužpildytos, viduje esantys daiktai judės, trinsis vienas į kitą, į pakuotės sieneles ir atsiras labai didelė tikimybė prekei sudužti, susigadinti. Viduje esantys daiktai neturi remtis į pakuotės sieneles.

Sandarumas

Jei skysčiai siunčiami bakuose ar kituose specialiuose induose, užtikrinkite, kad indų kamščiai būtų su apsaugomis, t. y. nenuėmus apsaugų kamščiai neatsisuktų.

Pakuotės užklijavimas.

Gofruoto kartono dėžę būtina užklijuoti apjuosiant lipnia juosta per visą apimtį mažiausiai trijose vietose. Apvyniojus juostos per mažai, dėžė gali neišlaikyti viduje esančio turinio ir atsidaryti.

Lipni juosta

Naudokite logotipinę lipnią juostą, kurios negali bet kas įsigyti be specialaus užsakymo.